Катрин Тасева ни носи два медала в Минск

Звездата ни в художествената гимнастика Катрин Тасева спечели два медала на европейските игри в Минск.

Възпитаничката на треньорките Бранимира Маркова и Силвия Стойнева завърши участието си в Беларус с бронзово отличие във финала на лента. По-рано днес тя спечели и сребро на топка.

Тасева изигра по най-добрия начин новото си съчетание на лента и получи оценка от 20.450 точки за третото място.

Златния медал на лента извоюва шампионката в многобоя Дина Аверина (Русия) с 21.350 точки, а среброто заслужи Линой Ашрам (Израел) с 21.100 точки.

Във финала на бухалки Тасева завърши четвърта с 20.800 точки. Там триумфира Линой Ашрам с 22.700 точки, следвана от Дина Аверина (Русия) с 22.600 точки и от Влада Нилокченко (Украйна) с 21.750 точки.

Медал за България донесе и Антоанета Бонева в спортната стрелба. Бонева заслужи бронзовото отличие на 10 метра въздушен пистолет в спортната стрелба с 218.1 точки.

Така медалите ни в Минск станаха четири, след като вчера самбистката Цветелина Цветанова се окичи с бронз в категория до 48 килограма.

Източник: offnews.bg