Новите екипи на ФК Димитровград - дарение от димитроградския кмет

ФК Димитровград с новите екипи

Новите екипи на играчите на ФК Димитровград, за които писахме преди няколко дни са лично дарение на кмета Иво Димов.

Това стана ясно минути преди началото на днешното регионални дерби между отборите на Димитровград и Свиленград, което се игра на стадион "Миньор". Срещата бе част от програмата на Югоизточна В група, но бе отложена заради лошо време.

В знак на благодарност от клуба подариха на градоначалника същия екип с неговото име.

Мачът със Свиленград започна с гол на димитровградчани още в първите минути на срещата. Автор на това попадение бе Юлий Шекеров. В края на второто полувреме димитровградчани поведоха убедително с 2:0. Във вратата на гостите от Свиленград се разписа Даниел Добриков. При този резултат приключи и дербито.