Поредните титли спечелиха най-малките борци на Димитровград

Отборната купа в Държавния лично-отборен шампионат за деца спечелиха най-малките борци на Димитровград. Състезанията се проведоха през почивните дни в Петрич. Отборът на Димитровград е на първото място с 64 точки, след него се нарежда Сандански с 56 точки и Гълъбово с 33 точки.

В индивидуалната надпревара Спортен клуб по борба завоюва шест медала. Шампион в категория 73 кг. стана Дилян Господинов. Второ място е спечелил Дениз Ибрям (35 кг.), а с бронзови медали се окичиха Владимир Мандалов (30 кг.), Денис Наим (38 кг.), Александър Тулба (66 кг.) и Иван Иванов (73 кг.).

Междувременно състезателите по борба се върнаха с награди и от международния  турнир за кадети и кадетки, юноши и девойки в Букурещ. Състезанията се проведоха от12 до 14 май.

Бронзови медали в тази конкуренция спечелиха Иван Бадавров /63 кг./ при кадетите и Кремена Петрова /51 кг./ при девойките. Още двама наши Стилян Илиев /58 кг.-кадети/ и Веселин Петров /66 кг.-юноши/, стигнаха до борба за бронзов медал, но загубиха и останаха на петите места в категориите си.

Източник: Dimitrovgrad.bgvesti.NET