Димитровградчанин - трети в кроса, посветен на празника на Хасково

Димитровградчанинът Дилян Бояджиев се класира трети в  кроса “Ванко Дяков”, посветен на празника на Хасково. Стартът бе даден тази сутрин до кино "Химик", а финалът до паркинг "Аида" в областния град.

За втора поредна година победител стана 26-годишният Стоян Владков от Дряново. Той взе растоянието от 14,5 км между двата града за 48.49 мин. На второ място се класира Йордан Петров от Добрич с време 50.58 мин., а димитровградчанинът измина растоянието за 53 минути.

Общо 51 маратонци от страната се включиха в кроса, сред тях и 13 жени. Първа се класира националната шампионка Радосвета Симеонова с време 55.40 минути. Таня Димитрова от Пловдив и Магдалена Борисова от Варна заеха второто и трето място.

Източник: Dimitrovgrad.bgvesti.NET