4 попадения на Андрей Атанасов донесоха победата на "Борислав"

Отборът на “Борислав” победи с 4:2 тима на “Тунджа” (Ягода) в мач с променлив сценарий. И четирите попадения заби центрлният нападател Андрей Атанасов.

Първомайци започнаха срещата уверено и още в 50-ата секунда можеха да поведат в резултата. Ангел Здравчев проби отдясно и центрира отлично към връхлитащия Динко Митрев, който от непоследствена близост не уцели вратата. Четири минути по-късно абсолютно идентична атака на “Борислав” завърши с неточен удар на Андрей Атанасов.

Централният нападател Атанасов обаче бързо се реваншира за пропуска и за 19 минути наниза три попадения във вратата на съперника. В 7-ата минута таранът на домакините получи пас фронтално пред наказателното поле, обърна се рязко, финтира защитник и майсторски провря топката под плонжа на вратаря. Шест минути по-късно пак Атанасов бе изведен отляво, овладя топката и я запази, борейки се с двама бранители, след което се обърна рязко и с кинжален удар прониза вратата. Третото си попадение голмайсторът заби в 26-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него.

Първомайци владееха положението изцяло и можеха да отбележат още попадения в мрежата на изпадналия в нокдаун съперник. В 34-ата минута Динко Митрев получи отличен пас от Андрей Атанасов, напредна сам срещу врататаи отбеляза гол, който обаче изненадващо бе отменен поради съмнителна засада.

Към края на първата част обаче домакините понамалиха оборотите и допуснаха футболистите на “Тунджа” да стигнат до вратата им. В 40-ата минута противников нападател навлезе отляво в наказателното поле на “Борислав” и подаде към непокрит съотборник, който се оказа сам фронтално срещу вратата и намали резултата.

Малко след това 50-метров пас към Андрей Атанасов бе подценен от защитник на гостите, топката мина над главата му, голмайсторът на първомайци я достигна миг преди вратаря, чукна я покрай него, но тя избяга встрани от вратата, където бе избита със самоотвержен шпагат на противников състезател.

В последната минута на първата част футболист на “Тунджа” отново проби отбраната на първомайци и бе съборен в пеналтерията, съдията посочи бялата точка и резултатът бе намален до 3:2.

След почивката мачът придоби двуостър характер. Гостите повярваха, че могат да отмъкнат нещо от негостоприемния първомайски стадион и започнаха да пресират. Още в началните минути резултатът можеше да бъде изравнен, след като нападател на “Тунджа” бе изпуснат сам срещу вратата на домакините, но не успя да преодолее вратаря Димитър Стамболийски, който спаси удара му.

В 53-ата минута пак Андрей Атанасов получи пас зад защитата на гостите, овладя топката и технично прехвърли излезлия да го пресрещне вратар.

Въпреки получения четвърти гол, тимът на “Тунджа” не се отказа и продължи да играе бойко. Първомайци обаче пропуснаха още няколко отлични възможности за гол. Първо Ангел Здравчев отправи отличен изстрел, после Динко Митрев би точно от 25 метра, но вратарят на гостите успя да спаси вратата си.

В 75-ата минута опитният Янко Вълканов изпълни пряк свободен удар и топката срещна страничната греда на първомайската врата.

Две минути преди края на мача след самостоятелен рейд Динко Митрев напредна към противниковата врата и първо бе задържан за фланелката, а после бе спънат отзад от противников защитник, но съдията Николай Николов от Хасково посочи играта да продължи. Две минути по-късно пак Динко Митрев бе задържан в центъра на терена и съдията показа втори жълт картон на провинилия се футболист, а гостите дълго протестираха срщу решението на съдията.

9 септември 2017 г., Градски стадион - Първомай БОРИСЛАВ - ТУНДЖА (Ягода) 4-2 Голмайстори: 3:0 Андрей Атанасов (7, 13, 26 - дузпа), 3:1 (40), 3-2 (45) дузпа, 4:2 (53) Андрей Атанасов. Борислав: Димитър Стамболийски, Джунейт Узунов, Апостол Павлов, Георги Неделчев (85 - Тенчо Тенев), Мартин Здравчев, Николай Ангелов, Ангел Здравчев, Динко Митрев, Андрей Атанасов, Шабан Османов (61 - Илия Янков), Георги Какалов (81 - Димитър Димитров).