Волейболни аматьори победиха в турнир за Купа "Стара Загора"

Волейболни аматьори от Димитровград станаха победители в турнира за Купа „Стара Загора“, който се е провел преди дни в града на липите. Тимът в състав Велислав Станимиров, Михаил Костадинов, Иван Николов, Георги Йорданов, Теодор Димитров и Тунчер Хайдаров е стартирал състезанията със загуба срещу отбора на Радомир, който е шампион в последните години.

След това са последвали победи – с 3: 1 срещу домакините, четвъртфинал, завършил 3: 0 срещу столичния „Волеймания“ и полуфинал, завършил 3: 0 срещу „Велико Търново“. Димитровградчани са се изправили във финалната среща отново срещу отбора на Радомир и са се наложили с 3: 1 гейма.

Състезанието за Купа „Стара Загора“ е за аматьори, а организатори са местният ВК „Берое 2016“, БФВ и Община Стара Загора. В надпреварата са се включили 12 отбора от цялата страна, разделени на четири групи по три отбора.

Източник: Dimitrovgrad.bgvesti.NET