Рекорден брой участници на националното първенство по карате в Димитровград

Рекорден брой каратисти - 160 от 27 клуба в страната посрещна днес Спортна зала "Младост". Тя е домакин на националното първество по карате за деца до 12 години, кадети и кадетки. Организатор е СК Киокушин карате клуб Димитровград и Българската карате киокушин федерация.

Привествие към гостите и участниците отправи председателят на клуба -домакин от Димитровград Никола Тутанов.  Първенството откри председателят на ОбС Гергана Кръстева., която поздрави участниците  и им пожела сили и хъс за победа.

Трима са представителите на СК Киокушин карате клуб Димитровград, които участват в състезанието. От местния клуб се надяват на класиране в челната тройка. В края на състезанието стана ясно, че димитровградския клуб завоюва сребърен и бронзов медал. Жулиета Вълева взе второ място в категория +49 кг. Мартин Георгиев се класира трети при децата в категория +49 кг.

Източник: Dimitrovgrad.bgvesti.NET