Боркините от Симеоновград №1 на държавните игри, Тополовград – втори

Боркините от симеоновградския клуб по борба „Вълко Костов“ станаха отборен шампион в Държавните игри на спортистите от малките селища в пловдивското село Маноле. Състезателите на президента и треньор в клуба Росен Бонев се завърнаха с три златни медала и два сребърни. Победителки в своите категории станаха Жулиета Панкова (33 кг), Теодора Иванова (42 кг) и Мима Танева (54 кг). Сребърни медали завоюваха Мария Иванова (39 кг), Клаудия Колева (46 кг) и Минка Пашова (50 кг).

С успехите си състезателките от Симеоновград вдигнаха отборната купа на държавните игри при момичетата, с което отнесоха 15-тата титла в града край Марица. Втори в отборната надпревара са боркините от Тополовград. Златни медали спечелиха Меган Димчева (39 кг) и Дияна Павлова (46 кг), а Стойка Петкова (50 кг) се окичи с бронзовото отличие.

Добро представяне направиха и момчетата от Симеоновград. Шампион при 30-килограмовите стана Митко Митев, а Димитър Желязков се класира на трето място. С двамата медала младите борци се наредиха на пето място в отборното класиране.

В 23-тото издание на държавните игри на спортистите от малките селища участват около 800 деца до 15 години от 62 български общини. Те се състезават в 9 вида спорт – хандбал, футбол, баскетбол, волейбол, свободна борба, шах, лека атлетика, тенис на маса и конен спорт. Състезанията от най-мащабното спортно мероприятие в детско-юношеския спорт в България продължават до 23 юли.