19 °C

Вазовци честваха патронния си празник с церемония, наградиха заслужили ученици

Днес 19-ти април, димитровградската природо-математическа гимназия "Иван Вазов" чества с церемония патронния си празник. Празникът на училището бе уважен и от народния представител от БСП Виолета Желева, която приветства младите гимназисти.

На церемонията бяха представени творби на патрона на училището, а младата певица Микаела Димитрова изпя песента "Моя страна, моя България". Младежи от училището, под звуците на националния химн, издигнаха флага на България и поставиха знамето на училището.

На церемонията бяха наградени и заслужилите ученици на гимназията, с успехи от олимпиади по математика, български и литература, информатика и информационии технолигии, природни и обществени науки, английски език и спортни постижения.

Наградени от областен кръг на олимпиадата по математика:

Мариян Савов от 5а клас
Георги Ангелов 5а клас
Димитър Петров 6а клас
Стела Бинева 6а клас
Емили Цолова 6а клас
Катрин Колева 6а клас
Десислава Димитрова 8а клас
Надежда Митева 8а клас
Теодор Карабелов 9а клас
Диян Динков 9а клас
Стоян Георгиев 9а клас
Гергана Гочева 11а клас
Валентина Стефанова 11а клас
Недена Кръстева 11а клас

Наградени от областен кръг на олимпиадата по ИТ:

Десислава Тодорова Стоянова от 9а клас

Наградени от областен кръг на олимпиадата по БЕЛ:

Валентина Стефанова 11а клас
Константина Георгиева 11а клас
Димана Маринчева 11а клас
Лора Ламбрева 11а клас
Стела Бинева 6а клас
Дара Георгиева 7а клас
Моника Велчева 8а клас
Ивета Георгиева 10 клас

Наградени от сътезания по природни науки:

Даниел Йовчев VII клас  -  химия и ООС
Елица Христова VI клас - Национален конкурс "Водата-извор на живот"
Виктория Колева X клас - Национален конкурс "Водата-извор на живот"
Ивета Георгиева X клас  - Областен кръг олимпиада Биология и ЗО
Виктория Велчева VII клас - физика - 1-ва състезателна група
Недена Кръстева XI клас - физика - 4-та състезателна група
Стела Бинева VI клас - астрономия - 5-6 клас
Генади Колев VIII клас - астрономия - 7-8 клас
Виктория Велчева VII клас - астрономия - 7-8 клас

Наградени от сътезания по обществени науки:

Стела Бинева VI клас - Областен кръг на олимпиадата по география и икономика
Валентина Стефанова XI клас - Областен кръг на олимпиадата по история и цивилизация
Стояна Тошева X клас - Областен кръг на олимпиадата по история и цивилизация
Марина Михалева X клас - Областен кръг на олимпиадата по история и цивилизация
Дара Георгиева VII клас -  Национален конкурс "Свобода или смърт юнашка"
Иван Козарев IX клас - Областен кръг на олимпиадата по география и икономика
Гергана Гочева XI клас - Областен кръг на олимпиадата по география и икономика

Първенците от олипиадите по английски език:

Генади Колев VIII клас - класиран на Нац. Олимпиада по англ. ез
Калоян Павлов  клас - VIII класиран на Нац. Олимпиада по англ. ез
Иван Димов IX клас - класиран на Нац. Олимпиада по англ. ез
Денислав Роев IX клас - класиран на Нац. Олимпиада по англ. ез
Валентина Стефанова XI клас - Национален кръг на олимпиадата по английски език
Мария Вълкова XI клас - Национален кръг на олимпиадата по английски език
Константина Георгиева XI клас - Национален кръг олимпиадата по английски език участие

Бурни овации спечилаха и първенците в спортни състезания:

Отбора по баскетбол от юноши 8-10 клас - 2 място на Областно първенство
Отбора по баскетбол от юноши 11-12 клас - 2 място на Областно първенство
Отбора по волейбол 8-10 клас девойки 2 място на Зонално първенство
Отбора по волейбол 11-12 клас девойки 3 място на Зонално първенство
Отбора по футбол 8-10 клас юноши 2 място на Областно първенство
Отбора по шахмат 3то място Областно първенство


Източник: Dimitrovgrad.bgvesti.NET

3 коментара

  • 1
    Ре
    Рени
    0 0
    12:51, 19-04-2019

    В огледало ли сте снимали издигането на знамяето или те са го изгигнали на обратно :)

  • 2
    Жо
    жоркото
    1 -1
    13:18, 19-04-2019
    Коментарът е заменен с този текст от редакторите заради обидно,расистко или нецензурно съдържание!
  • 3
    Ва
    Вазов
    3 0
    13:43, 19-04-2019
    Спортист на гимназията е Таня Тенева!!!


Коментирай

За да добавите коментар, трябва да ползвате браузър с поддръжка на JavaScript или да позволите използването на JavaScript в браузъра си, ако то е спряно.
Впишете се с профила си, за да използвате разширените възможности при писане на коментари!
Екипът на Dimitrovgrad.bgvesti.NET ви благодари, че използвате кирилица. Отговорността за коментарите е на коментиращите. Сайтът не носи отговорност за коментарите, тъй като модераторите нямат техническа възможност да проверяват коментари 24 часа в денонощието. В случай, че коментарът Ви съдържа нецензурни квалификации и лични нападки, или обида на расова, сексуална, етническа или верска основа, той ще бъде изтрит от редакторите на сайта при установяването на този факт. Можете да докладвате за нередности и неподходящи коментари с иконата след "Отговор" - "Докладвай за нередност"

Във формата се използва анти-бот защитата на Google reCAPTCHA.

Хороскоп за 23.05.2019

Овен
Телец
Близнаци
Рак
Лъв
Дева
Везни
Скорпион
Стрелец
Козирог
Водолей
Риби
Моля, изберете зодия
Последни новини