Вазовци областни първенци по баскетбол и волейбол

Победители в областния кръг на междуучилищните състезания по баскетбол станаха вчера кадетите от ПМГ" Ив.Вазов" в Димитровград, казаха от училището. На финала те са надиграли убедително отбора на Езиковата гимназия в Хасково. Така състезателите във възрастовата граница 8-10 клас се класират за зоналното първенство, където ще мерят сили срещу отбори от училищата в Стара Загора и Кърджали.

Същата участ споходи и отбора по волейбол, в който влизат ученици от 8-10 клас. Те също са станали областни първенци в състезанията, след като са победили кадетите на Финансово-стопанската гимназия в Хасково. Волейболистите на ПМГ-Димитровград отиват на зонално първенство през месец април.

Вазовци са победители в областните състезания по баскетбол и волейбол

Ако успеят да се пребодят с конкуренцията на отборите от зоните, Вазовци имат шанс да се класират на републиканско състезание през май в курорта Албена, коментираха преподавателите в гимназията.