ФК "Хасково" победи "Свиленград" и продължава в турнира за купата на АФЛ

Футболистите на "Хасково 1957" записаха победа в първия си мач от турнира за купата на Аматьорската футболна лига (АФЛ). Момчетата на Емил Ангелов надделяха над ФК "Свиленград 1921" с 3:2 в областния етап.

Резултатът в днешната среща откри Юлий Шекеров в началото на второто полувреме. В 73-тата минута домакините изравниха с гол на Даниел Добриков. 3 минути преди края на мача, хасковлии поведоха с 2:1, с ново точно попадение на Юлий Шекеров. Минута по-късно, при следващата атака свиленградчани отново изравниха. Точен за гостите бе Филип Сантов, при което резултатът бе 2:2. В края на редовното време състезателят на "Хасково 1957" Борис Бисеров отбеляза гол, с което оформи крайният резултат.

С днешната си победа червено-белите продължават участието си в турнира за купата на АФЛ. Следващият съперник за хасковлии ще бъде определен в срещата между ФК "Любимец 2000" и ФК "Димитровград", която ще се играе на 16 октомври.