ФК Димитровград губи у дома от тима на Свиленград

ФК "Димитровград изтгуби у дома в среща със "Свиленград" 1921

Футболистите на Димитровград изгубиха в домакински мач, игран днес на стадион "Миньор". Момчетата на Тодор Манев посрещнаха на свои терен "Свиленград" 1921, като двубоя завърши 3:2 в полза на гостите.

Още в първата част на срещата свиленградчани показаха, че да по-активни на терена. Полувремето завърши 2:1 за гостите.

Домакините придобиха повече самочувствие и в първите минути на второто полувреме успяха да вкарат втори гол, аплодиран от малобройната публика на стадиона.

Автори на головете за "Свиленград" станаха Редван Хаджифейвула, който се разписа два пъти във вратата на домакините и Димитър Байрев.

Честта на ФК "Димитровград" отстояваха с два гола Живко Митев и Цветомир Матев.

Във временното класиране ФК "Димитровград" запазва 9-тото място с 34 точки, "Свиленград" е на 6-та позиция с 44 точки.

Следващата седмица синьо-жълтите пътуват за Ямбол, където гостуват на местния "Тунджа" в мач от програмата на Югоизточна В група.