Четвъртък, 20 август 2026 | Димитровград 21°
Димитровград България Светът Обяви Видео eTV

Областният управител ще следи за почистването на снега по пътищата

Премиерът Бойко Борисов разпореди на областните управители да следят за изпълнението на дейностите по почистване на пътищата от републиканската и общинските пътни мрежи във връзка със снеговалежите, съобщават от правителствената пресслужба.

Министър-председателят получи уверение от Министерството на регионалното развитие и благоустройството и Агенция „Пътна инфраструктура“, че на територията на страната вече са разположени в готовност над 3120 снегопочистващи машини. АПИ е сключила 35 договора с фирми, ангажирани в почистването на републиканската пътна мрежа.

Премиерът разпореди при утежняване на обстановката, поради метеорологични условия или неизпълнение на договорни задължения от фирмите, да му бъде докладвано незабавно за предприемане на допълнителни мерки.

СмолянБГвести.нет

Сподели

Реклама — Зона 16 (728x90)

Коментари в сайта (0)

Все още няма коментари. Бъди първият!

Вход
Реклама — Зона 3 (728x90)