ЦСКА се наложи над ВК "Раковски" в мач от националната лига

ВК "Раковски" загуби с 3:1 гейма от ЦСКА в среща от IX кръг на Националната волейболна лига. Момичетата на треньора Иван Радичев започнаха ударно срещу домакините с 2:0 гейма, но ЦСКА успя да вземе реванш за загубата си от димитровградчанки миналия сезон.

Във втората част ЦСКА имаше преднина от 2-3 точки, с изключение на първата техническа пауза, когато Раковски водеше с 8:7. Домакините успяха да отвърнат на атаката, за да направят резултата 2:0 след 25:21.

В третия гейм двата отбора бяха равностойни до второто техническо прекъсване, като се дебнеха за грешки. В края момичетата на Иван Радичев направиха преднина от 3 точки. В четвъртия гейм отново отборът на ЦСКА пое инициативата и след оспорвано начало успя да направи разлика и да запише успех и три точки.

Топ реализатор в мача бе Симона Николова от "Раковски", която отбеляза 19 точки (2 аса). За ЦСКА Ралина Дошкова записа 17 (3 аса, 3 блокади), а Мартина Хикова добави 13. Натали Петрова се отличи с 10.

Източник: Dimitrovgrad.bgvesti.NET