Димитровградските борци с медали от два турнира и отборна победа

Нова порция медали завоюваха възпитаниците на Спортен клуб по борба - Димитровград, отчетоха от клуба. След участие в Международния турнир "Злати Ройдев" в Гълъбово два са завоюваните медали. Сребърен медал в категория 59 кг. спечели Божидар Динев , а с бронз остана Никола Нейчев в категория 53 кг.

След участие във втория кръг на Отборната лига за кадети в Сливен местните борци са спечелили всички 5 срещи. Това е класирало отбора на Димитровград на първо място. Втори е отборът на домакините, следван от Бургас и Горна Оряховица.  Първите 4 отбора продължават за финалната четворка, а мястото на срещите ще бъде определено допълнително, уточняват от клуба.

Два златни и четири сребърни медала е равносметката от участието в Международен турнир "Илия Павлов" във Велико Търново. Стилян Илиев (58 кг.) е първи при кадетите. На финала той победи съотборника си Божидар Динев.

Отново при кадетите със сребърни медали са Иван Иванов (63 кг.) и Николай Скендеров (69 кг.).При юношите шампион е Делчо Нейчев (66 кг.) , а с трето място Въчо Делчев (96 кг.).

Източник: Dimitrovgrad.bgvesti.NET