Нови медали за димитровградските борци от два турнира

Поредни успехи завоюваха възпитаниците на Спортен клуб по борба - Димитровград. Юношите спечелиха шампионска отборна купа в Държавните лично-отборни първенства, проведени през почивните дни. В отделните категории медалите от състезанията са осем.

В Сливен се е провел шампионат за юноши до 20 г. Треньорът на СК по борба Салим Салим вдигна купата за отборен победител с 50 точки, пред отборите на Сливен с 44 точки и ЦСКА  с 39 точки. 155 състезателя от 36 клуба участваха в състезанието.

Шампиони в своите категории станаха  Микяй Наим /60 кг./, Веселин Петров /66 кг./ и Велико Великов /84 кг./. Още два бронзови медала добавиха Мирослав Иванов /74 кг./ и Павел Иванов /84 кг./

След участие в  Mеждународния турнир "И.Кръстев-П.Дерменджиев"в  Ямбол Димитровград е с 3 златни медала.Шампиони в категориите си станаха Дилян Господинов /деца-кат. + 73 кг./, Никола Нейчев /момчета-кат.53 кг./ и Божидар Динев /момчета-кат.59 кг./. В турнира участваха млади борци от България, Турция и Гърция.

Източник: Dimitrovgrad.bgvesti.NET