Димитровградските футболисти пети мач без загуба

Вече пет кръга футболистите на „Димитровград“ не знаят вкуса на горчилката от загубата. Днес синьо-жълтите завършиха 1:1 като гости на „Загорец“. Те можеха да си тръгнат и с трите точки, но съдийската тройка също беше против тях. Чернодрешковците активно помагаха на новозагорци, дори им свириха две дузпи. Те обаче бяха спасени от вратаря на „Димитровград“ Петьо Александров.

Гостите първи откриха резултата още в 33-ата минута чрез Георги Христов. Новозагорци се добраха до равенството, след като изпуснаха двете дузпи в края на мача. „Брутално съдийство, подобна гавра никой не си е правил с нас“, негодуваше след мача президентът на синьо-жълтите Ангел Колев.

Статистиката сочи, че от 26-ти кръг димитровградчани не са побеждавани. Отборът има три победи – над „Асеновец“ (2:1), „Чирпан“ (3:1) и „Габровница“ (5:0). В 27-я кръг синьо-жълтите завършиха 0:0 на стадиона в Карлово срещу местния „Левски“.

Другите два отбора от региона също постигнаха победи в първенството на Югоизточната „В“ група. „Свиленград“ разгроми на собствен терен „Розова долина“ с 4:0. Христо Стефанов откри резултата през първото полувреме, останалите голове паднаха през втората част, а техни автори станаха Светослав Татьозов, Никола Минков и Христо Дончев. „Хеброс“ надигра „Чирпан“ с 3:1. В класирането "Димитровград 1947" е на 9 място с 47 точки, толкова има и отбора на "Арда"- Кърджали.

източник: novinarug.com

Източник: dimitrovgrad.bgvesti.net