Димитровград с трима шампиони в турнир по борба

Трима златни медалисти има СКБ "Димитровград" на приключилото днес в Спортна зала "Младост" национално лично отборно първенство по борба за момчета. В категория до 35 кг. първи е Николай Любенов, Димитър Иванов(42 кг.) също спечели първото място, при 47 -килограмовите безпорна победа завоюва Микяй Наим. Спортистът на Димитровград за миналата година бе избран и за най-техничен състезател в турнира.

Местните борци имат и бронзов медал, завоюва го Мирослав Иванов (47 кг.) Престижното пето място в лично отборното пъревнство заеха димитровградските състезатели Владимир Владимиров (38 кг.), Живко Недялков(66 кг.), Веселин Станилов(73 кг).

В отборното първенство първи се класираха борците от Сливенската школа с 77 точки, втори останаха състезателите от Бургас с 66 точки. Третото място е за СКБ "Димитровград" с 60 точки.

Близо 250 състезатели от 40 клуба в страната мериха сили на тепиха. Сред тях и силни школи като тези на Спортните училища в Бургас, Сливен, Стара Загора, Русе, Търговище, Разград.

Това е голям успех за нас, защото в турнира участваха силни отбори от областни центрове, похвали се президенът на клуба Георги Петров. Той припомни, че победите на тукашните борци идват само седмица след отличното им представяне на турнир в Асеновград. Общо 13 шампиони на България има СКБ "Димитровград" до момента.