ФК Димитровград победи ударно Спартак-Пловдив

Димитровградските футболисти биха като гости с 4:0 отбора на "Спартак"-Пловдив в двубой от поредния кръг на Югоизточна В група. Голмайстор на ФК "Димитровград"1947 в този мач стана капитанът Петър Станев, който вкара три гола във вратата на противника още през първото полувреме. Пак там бе реализиран и четвъртия гол за момчетата на треньора Митко Добрев. Той бе дело на Влади Узунов, който откри резултата още в 3-тата минута на срещата.

От началото на първенството 6 гола има в актива си капитанът Петър Станев, попаденията са резултат от трите играни до момента срещи на димитровградчани. Във временото класиране "ФК Димитровград" 1947 е на 5-то място с актив от 6 точки. Четвъртият мач на нашите момчета е следващата неделя, 11 септември на стадион "Миньор". Тогава димитровградчани посрещат отбора на "Асеновец" -Асеновград.