ФК Димитровград би отбора на Свиленград с три гола

Футболистите на "Димитровград" 1947 биха отбора на Свиленград с 3:2 в мач от шестия кръг на Югоизточна В група. Двубоя се игра на стадиона в граничния град. Димитровградчани бързо поведоха в резултата с два гола още в първото полувреме.

Капитанът Петър Станев и Георги Христов бяха авторите на попаденията във вратата на домакините. В края на първата част домакините от Свиленград атакуваха и изравниха резултата.

Във второто полувреме победния за димитровградчани гол вкара Владимир Узунов, които реализира попадението от близо 25 метра.

След победата над Свиленград ФК"Димитровград 1947" е на 4-то място във временното класиране с 12 точки. Начело е отбора на "Тунджа"-Ямбол с 16 точки.

В неделя, 25 септември димитровградчани посрещат на свои терен отбора на "Тунджа-2006"-Ягода. Мачът ще се играе от 17:00 часа на стадион "Миньор".