Каратист от Димитровград трети в международен турнир

С бронзов медал от международен турнир в Хърватска се върна димитровградчанинът Иван Георгиев, каза председателят на "Киокушин карате клуб" Димитровград" Иван Нондов. Георгиев е успял да надвие силен противник и в категория до 90 кг. да спечели третото място.

Двама състезатели на клуба са участвали в състезанието в бившата югославска република, което се провело на 26 ноември. Другият димитровградчанин- Милослав Милев е загубил в оспорвана битка срещу противник от Унгария и е отпаднал от класирането.

"Мирослав имаше тежък двубой, положи всички усилия", коментира Иван Нондов. Той допълни, че димитровградчанинът е играл и в продължение на срещата, но унгарския състезател е спечелил.

Над 70 каратисти от 7 страни са взели участие в турнира "Бранко Бошак". Два сребърни и три бронзови медала е завоювал българския отбор на турнира в Хърватска, обобщи Иван Нондов.