4 златни медала за нашите на Балканиадата

Радослава Мавродиева е златна медалистка в тласкането на гюле от Балканиадата в зала „Атъкьой” в Истанбул, съобщава bgathletic.com. Тя записа само два успешни опита, но този от 16.74 м беше достатъчен за титлата. Другият й беше 16.18 м.

Емел Дерели (Тур) се нареди втора с постижение от 16.55 м. Симона Неата (Рум) е с бронза, след опит от 14.52 м.

Освен на Мавродиева, титлите ни до момента от първенството са на Ваня Стамболова, Венелина Венева-Матеева и Инна Ефтимова.

Спас Бухалов стана балкански вицешампион на първенството в Истанбул, а Иван Попов и Георги Иванов заслужиха бронзови медали.

Попов се окичи с бронзовия медал на 1500 м от Балканиадата в зала, въпреки че финишира пети. Шампионът на България в дисциплината даде постижение от 3:56.71 мин. Златният медал си осигури Андреас Димитракис (Гър) с 3:47.74 мин. Втори пък е Кемал Коюнджу (Тур) - 3:52.32 мин. В бягането участваха двама атлети, които не са включени в класирането. Именно те финишираха преди Попов. Левент Атес (Тур) спря хронометъра на 3:53.27 мин, а Абдюлгани Туна (Тур) - за 3:54.13 мин.

Бухалов се справи само с началната височина от 5.20 м в овчарския скок.

Иванов тласна гюлето на 18.96 м в последния си шести опит и се качи на подиума за награждаване. Асмир Коласинач (Срб) беше най-добър с 20.05 м, а втори стана Михалис Стоматоянис (Гър) - 19.30 м.

Митко Ценов спечели бронзов медал на балканското първенство на 3 000 м в зала с нов национален рекорд за юноши. Състезателят на Йоло Николов финишира за 8:21.64 мин. и подобри с повече от три секунди старото най-добро постижение на Свeтлин Страшилов от 8:25.23 мин, поставено преди 29 години в Ямбол.

Ценов финишира на седмо място в бягането в Истанбул, но завоюва бронза от балканския шампионат, защото финиширалите атлети на първите четири места участваха извън класирането. Първи завърши Хайле Ибрахимов (Азер) със 7:42.39 мин.

Балкански шампион стана Адриан Трифан (Рум) с 8:11.36 мин., а със сребърен медал завърши Рамазан Йоздемир (Тур) с 8:19.36 мин.

Източник: actualno.com