Колумбийската поп звезда Шакира представи своята официална песен за Световното първенство по футбил през 2026 г. 49-годишната изпълнителка, известна с хитове като „Whenever, Wherever“ и „Hips Don't Lie“, загатна за „Dai Dai“ като химн на тазгодишното лятно турне в САЩ, Мексико и Канада.
Шакира публикува едноминутно видео в социалните мрежи от бразилския стадион „Маракана“, за да представи откъс от парчето, което излиза на 14 май и в което участва и нигерийският певец Бурна Бой.
Това е вторият официален химн на Шакира за Световно първенство след „Waka Waka (This Time for Africa)" за турнира в Южна Африка през 2010 г. Тя също така изпълни втората тематична песен за турнира през 2014 г. – „La La La (Brazil 2014)“, която представи на церемонията по закриването в Рио де Жанейро. Шакира, която има двама сина от бившата си връзка с някогашния защитник на Испания и Барселона Жерар Пике, изпя и „Hips Don't Lie“ на церемонията по закриването през 2006 г. в Германия.
Световното първенство по футбол ще се проведе от 10 юни до 19 юли 2026.