Вики Бобева се върна със злато от международен турнир

Вики Бобева се окичи с пореден медал

Състезателката на СК по борба Виктория Бобева спечели златен медал в силен международен турнир, провел се през почивните дни в румънската столица Букурещ.

Бобева участва в него заедно с Националния отбор, а надпреварата бе за юноши и девойки.

Победата дойде в категория 67 кг. , след успехи над съпернички от Полша, Молдова, Унгария и Румъния.

Междувременно други седем изявени млади борци от тукашния клуб взеха участие на международен турнир за кадети в Истанбул.

Там те спориха за медалите със съперници от Турция, Азербайджан, Украйна, Русия, Узбекистан, Македония, Кипър и Косово. В надпреварата се включиха и състезатели на "Берое" -Стара Загора, като двата тима образуваха сборен отбор на България.

До финалните срещи стигнаха трима димитровградчани, като се окичиха със сребълни медали. Това са Иван Янков (42 кг.), Веселин Петров (54кг.) и Драгомир Димов (100кг.). Още два бронзови медала добавиха Микяй Наим (50 кг.) и Димитър Иванов (54 кг).

Срещата си за трето място загуби Мирослав Иванов (58 кг.) и остана пети, а на девето място се класира Богомил Бонев (76 кг.).

Три бронзови отличия спечелиха борците на "Берое" и така сборният ни отбор завоюва второ място в отборното класиране след домакините и пред националният отбор на Узбекистан.