Волейболистите от Кърджали победиха Славия с 3:0

Мъжкият отбор на Арда (Кърджали) победи като домакин Славия (София) с 3:0 (25:, 25:, 25: ) в мач от шестнадесетия кръг на Суперлигата Бачково – изворна вода, игран в кърджалийската зала Арпезос. Въпреки гостуването на отбор от долната част на таблицата, интересът към мача от страна на волейболните фенове от Кърджали бе голяма като над 800 запалянковци проследиха успеха на своите.

С този успех волейболистите на Арда постигнаха своята шеста победа в първенството, като с десет загуби и 21 точки заемат девето място във временното класиране. Тимът на Славия е на предпоследното единадесето място с три победи, тринадесет загуби и 12 точки.В по-голямата част от мача домакините имаха превъзходство, като диктуваха играта. Изключение бе вторият гейм, когато гостите оказаха отпор и резултата вървеше равностойно до 22:22. В решителните моменти обаче кърджалийци показаха самообладание, като стопираха устрема на славистите и отбелязаха три поредни точки, а с това затвориха гейма. В третата част тимът на Славия поведе с 5:2, но в последствие съставът на Арда отново взе нещата в своите ръце и направи обрат, като бе водач до края на частта, а с това затвори и мача с чиста победа.