Хасково с престижно равенство срещу елитен отбор

Хасково се раздаде

ФК „Хасково“ записа престижното 2:2 срещу елитния „Черноморец“ Бургас. Мачът се игра на тренировъчната база на бургазлии в Сарафово. Вторият във Б група игра равностойно с 11-я в А група и може да съжалява повече за изпусната победа. На два пъти хасковлии излизаха напред в резултата, но допуснаха финално изравняване 5 минути преди края.

Мачът започна идеално за хасковлии, които в 10-тата минута дръпнаха в резултата със страхотен гол на капитана Недялко Хубенов. Той се измъкна от опеката на няколко бранители и с невероятна тупалка от близо 20 метра оплете топката в мрежата. Отговорът на бургазлии дойде десетина минути по-късно, когато Яни Пехливанов засече с глава центриране на Карлос Фонсека. До края на полувремето Черноморец игра по-нападателно, а Хасково прибрано дебнеше шансовете си. Домакините можеха да вкарат на два пъти чрез Фонсека и Райков, но нямаха късмет.

Гостите дочакаха шанса си в 75-тата минута, когато след пробив Костадин Ничев бе подкосен в пеналта. Завърналият се бивш играч на Левски Емил Ангелов - Бабангида бе безгрешен при дузпата - 1:2. Хасковлии вече се виждаха победители, но в 85-тата минута Жереми Манзоро от тима на „Акулите“, вкара директно от пряк свободен удар за 2:2.
Следващата контрола на „Хасково“ е в събота срещу „Ботев“ Гълъбово на техен терен.
Хасково започна мача с: Данчев, Крумов, Кръстев, Марем, Скерлев, Чанев, Велев, Лозев, Хубенов (к), Узунов, Алексиев (Банков, Ничев, Ганев, Плахов, Въндев, Ангелов)