Потопихме Нафтата с 19 точки за Купата

Уолтия Рол в атака

Баскетболистките на „Хасково” записаха голяма победа над вицешампиона „Нефтохимик” с 89:70 точки. Днешния двубой бе първия кръг от четвъртфиналите за Купа България при жените. Така момичетата на треньорката Елена Станкова взеха 19 точки преднина. С този резултат червено-белите имат огромен шанс да влязат в четворката. Това обаче ще се реши при следващия мач на 20 февруари, когато „Хасково” ще гостува в Бургас. За да останат в борбата за медалите бургазлийки трябва да победят с над 19 точки в реванша.

За разлика от много други мачове, днес най-силна за домакините бе четвъртата част. В останалите три двата тима играха доста равностойно и многократно разменяха водачеството. Разликата в резултата варираше до 8 точки.

В края на първа четвърт гостенките имаха малка преднина от 3 точки. Те запазиха лидерството си до почивката, когато резултата бе 37:43. След серия от успешни попадения още в началото на второто полувреме хасковлийки обърнаха резултата и запазиха малка преднина до края на третия период за 59:54. Последната част премина изцяло под контрола на домакините. Най-силни се оказаха последните 4 минути, когато хасковлийки вкараха 19 точки срещу 6 на съперника.

Най-властваща на терена за пореден път бе бахамката Уолтия Рол. Тя вкара 41 точки, овладя 28 борби и добави цели 8 асистенции и 7 блока. Лидия Върбанова също изигра силен мач, завършвайки с 22 точки и 13 борби, а 12 плюс 8 асистенции и 6 борби записа Биджони Рийвс.