ВК "Димитровград 2007 " -първи в аматьорски турнир в Ст.Загора

Отборът на ВК"Раковски 2007" завоюва първо място в аматьорски турнир по волейбол

Отборът на ВК "Димитровград 2007" завоюва първото място в аматьорски турнир по волейбол, състоял се през почивните дни в Стара Загора. Там стартира надпревара, в която участие взеха шест отбора, разделени в две групи.Срещите се играха в новата общинска спортна зала "Иван Вазов".

След жребий ВК „ Димитровград 2007“ попадна в една група с отбора на ТЕЦ "Марица Изток" 2 и този на "Верея 19". В другата група останаха представителите на Чирпан, на Военните служители и "Верея Волей".

Мачовете в груповата фаза бяха всеки срещу всеки в 2 от 3 гейма, разказаха от клуба. В първата си среща димитроградчани бяха трудно надиграни от отбора на ТЕЦ-а с 2:1 гейма (25:23, 19:25, 25:14), а във втората се наложиха убедително над "Верея 19" с 2:0 гейма (15:25 и 19:25) като така стигнаха до полуфинала.

В първия полуфинален мач димитровградчани се изправиха срещу силния отбор на "Верея Волей", с когото преди 2 месеца имаха контролна среща. Мачът беше достоен за финал и след много динамична и оспорвана игра, старозагорци загубиха с 1:3 гейма (18:25, 20:25, 25:19, 21:25). В другия полуфинал отбора на ТЕЦ-а се наложи над Чирпан също с 3:1 гейма.

В много драматичен мач за третото място отборът на Чирпан трудно успя да победи домакините от "Верея Волей" с 2:3 гейма. Финалният двубой се оказа своеобразен реванш за загубата в груповата фаза и след много добра игра ВК „Димитровград 2007“ записа победа с 3:1 (25:27, 25:21:, 25:19, 25:14) над отбора на ТЕЦ "Марица Изток 2" завършвайки на първо място в надпреварата.