„Хасково” загря за „А” група в контрола с „Берое”

Снимки: Beroe.bg

Футболистите на „Хасково” спечелиха първата си контрола срещу „Берое”. Гостите се изправиха срещу дублиращия тим на заралии. Победата за червено-белите идва дни след като тимът официално получи лиценз за „А” група.

В мача днес преди обяд хасковлии първи откриха резултата с гол на Владислав Узунов в 15-тата минута. Ивелин Илиев от тима на домакините възстанови равенството. Близо 3 минути по-късно Николай Димитров оформи крайното 2:1 за хасковлии.

В играта се включи и новото попълнение в тима на „Хасково” Петър Альошев, който идва от „Ботев“ (Враца). Дебют във вротото полувреме на мача направиха Галин Димов и Мартин Райнов.

Освен днешната контрола хасковлии ще изиграят още една среща в Стара Загора, но този път срещу представителния тим на „Берое”. Двубоят ще бъде в сряда. Два дни по-късно пък е предвидена приятелска среща с „Ботев” (Пловдив), която ще се играе в квартал „Коматево”.