Мъжкият тим на ВК "Раковски" стартира първенството с победа

Мъжкият отбор на ВК Раковски стартира с победа участието си във волейболната лига

С важна победа над отбора на Царево стартира участието си в тазгодишната волейболна лига мъжкият тим на ВК "Раковски".

През изминалите почивни дни отборът, който тази година разчита само на играчи от местната школа, гостува в Царево. Във физкултурния салон на местното училище и пред погледа на около стотина фенове, домакините имаха силен старт и поведоха със 7:1.

ВК "Раковски" заигра по-концентрирано и изравни в средата на гейма. В края на първата част волейболистите на Царево водеха с 24:22 точки, но след отлична игра в защита и нападение димитровградските волейболисти спечелиха гейма с 26:24 точки.

Във втория гейм ВК "Раковски" първи достига до 8 и 16-та точка, но дълга серия от точки на домакините се достигна равенството в геймовете. Третият гейм Царево доминираха и поведоха с 2:1 гейма.

В четвъртия гейм настъпи развръзката в срещата - отборът на домакините водеше, но димитровградчани изравниха при 23:23. Така започна дългото надлъгване, при което домакините получиха пет възможности да спечелят мача. В крайна сметка ВК "Раковски" победи в срещата с 34:32 точки. В тайбрека след добра серия на начален удар поведохме с 8:1 точки и на финала димитровградчани надделяха над домакините с 15:12 точки.

Така ВК "Раковски" са начело в групата заедно с Казанлък, които спечелиха в Сливен със същия резултат 3:2 гейма. Тази събота нашите момчета домакинстват на Сливен в местната зала „Младост“ от 13:00 часа. Отборът е в състав: Георги Георгиев, Виктор Узунов, Теодор Димитров, Марио Илиев, Манол Казълов, Светлозар Гюров, Денис Реджбов, Митко Димитров, Радослав Бонев, Димитър Костадинов, Александър Дафинов; треньор – Петър Ташев.

Важна победа постигна отбора на ВК "Раковски"

Източник: dimitrovgrad.bgvesti.net