Международният турнир по борба стартира в неотоплената зала "Младост"

Състезатели от Турция, Молдова, Украйна, Македония и България участват в надпреварата

Международен турнир по борба за деца се провежда днес в Спортна зала "Младост" в Димитровград. Общо 17 отбора от Турция, Молдова, Украйна, Македония и България мерят сили на два тепиха. От тях българските отбори са 10, а общия брой на участниците е близо 150.

Турнирът бе открит тази сутрин от зам.кметът Яшо Минков. Президентът на Българска федерация по борба Валентен Йорданов връчи отличия на президента на СКБ "Димитровград" Георги Георгиев и задочно на кмета на общината Иво Димов за принос и развитието на борбата в региона. Международният турнир се организира тук за осма поредна година, а събитието е включено в националния календар на Българската федерация по борба и е с покани.

Клубът по борба "Димитровград" отново спечели първото място в отборното класиране, стана ясно на награждаването на турнира, което се проведе след обяд.

Златните медали спечелиха димитровградските представители Владимир Тодоров (24 кг.), Кристиян Димов (50 кг.), Таня Тенева (54 кг.), Никола Нейчев (38 кг.) и Атанас Димитров (42 кг.).

Със сребро се окичиха Борислав Бонев (24 кг.), Стоян Георгиев (35 кг.), Стилян Илиев (47 кг.), Денис Наим (28 кг.), Божидар Динев (38 кг.) и Георги Иванов (61 кг.).

Бронз от надпреварата взеха Иван Иванов (50 кг.), Георги Стаменов (32 кг.), Георги Стойчев (35 кг.) и Георги Жизгов (42 кг.).

В зала "Младост" днес отново липсваше отопление заради проблеми с котела, който все още се поправя.

По-късно от пресслужбата на Община Димитровград уточниха, че парното в съблекалните е поправено, а в самата зала има друго отопление, различно от авариралото.

150 деца мерят сили в турнир по борба в зала "Младост" днес

С 26 състезатели се представят домакините от Спортен клуб по борба в Димитровград