"Бригада" грабна победата в Регионалния полуфинал на Каменица фен купа

Отборът на "Бригада"- Димитровград стана победител в Регионалния полуфинал на Каменица Фен Купа  за областите Хасково, Смолян и Кърджали. Надпреварата се провежда тази събота и неделя на стадион "Раковски" .На второ място се класираха момчетата от „Арда 1924“(Кърджали).  На димитровградчани предстоят националните финали, където ще се борят за спечелване на пътешествието зад кулисите на Камп Ноу, което очаква златните медалисти в 13-тото издание на турнира.

Нападателят на шампионите Димитър Рачев откри резултата още в първите минути на финалния мач. В началото на втората половина „бригадирите“ отбелязаха още едно куриозно попадение с прехвърлящ шут, който прелетя през почти целия терен и хвана вратаря на „Арда 1924“ неподготвен. 9 минути преди последния съдийски сигнал, пред вратата на подгласниците се получи страхотен карамбол и резултатът стана 3:0. Буквално секунди преди края на срещата момчетата от „Бригада“ подпечатаха категорично победата си с още едно попадение, след като трима от тях останаха сами срещу вратаря.

С подаръци и грамоти бяха поощрени класиралите се на трето и четвърто място - „Космополит“(Хасково) и „Уефалона“ (Хасково). Отличието „Най-добър вратар“ отиде при Метин Мюмюнов от тима на подгласниците „Арда 1924“. За „Най-атрактивен състезател“ бе обявен Любомир Ангелов от „Бригада“, а титлата „Отбор феърплей“ бе присъдена на момчетата от „Възход“(Димитровград).