ВК "Раковски" претърпя загуба от ЦСКА в първата среща от националната лига

Женският отбор на ВК "Раковски"- Димитровград претърпя загуба в среща от първия полусезон на националната волейболна лига. Днес момичетата на треньора Петър Ташев се изправиха срещу ЦСКА в София и загубиха с 0:3 гейма.

В първия гейм състезателките на ЦСКА нямаха особени проблеми и въпреки, че отборът от Димитровград бе равностоен до 11:11, "червените" поведоха след 25:19. Вторият гейм ЦСКА спечели с 25:21, а в третия домакините натрупаха солидна преднина до 9:2 и това предопредели крайния изход от двубоя - 25:14 и финалното 3:0.

"Играхме много добре, като за първи мач в първенството, но противникът от ЦСКА е по-добър, затова и загубата бе очаквана", коментира след срещата Петър Ташев. По-важно според него е, че местният тим започва да трупа опит и рутина в национална надпревара.

На 14 ноември ВК "Раковски" ще гостува в Бургас, а на 25 ноември е мача със "Славия". Първата домакинска среща на жените е на 28 ноември с отбора на Казанлък.