ВК "Раковски" с първа загуба в този сезон

Първа загуба за този сезон с 0:3 гейма записаха тази вечер жените на ВК "Раковски" - Димитровград. В зала "Младост" те се изправиха срещу шампиона "Марица"- Пловдив, който се наложи над домакините с в отделните части с 25:15, 25:20, 25:17. Дербито предложи интересен сблъсък и бе оспорвано в първата си част, която гостите взеха с 25:15..

"Раковски" започна силно във втората част и имаше превес до 19:17. В заключителните части на гейма "Марица" обърна резултата в своя полза - 25:15.

Гостите атакуваха сериозно в третата част, макар момичетата на треньора Иван Радичев да не се отказваха от игра до победа. В крайна сметка гостите поведоха убедително до 25:17 на финала на гейма.

След тази среща настъпи и разместване във временното класиране в женската лига. Лидер остава "Казанлък Волей" (Казанлък) с 3 победи, 1 загуба, 10 точки и 11:4 гейма. "Марица" вече е на втора позиция с 3 победи от три мача, 9 точки и 9:0 гейма, а "Раковски" слезе на третото място с 3 победи, 1 загуба, 8 точки и 9:6 гейма.

Източник: Dimitrovgrad.bgvesti.NET