ОУ „Петър Берон“ победи в състезанието „Млад огнеборец“ в Момчилград

ОУ „Петър Берон“ – Момчилград победи в общинското състезанието „Млад огнеборец“ и се класира за областното първенство, което ще се проведе на 11 май в Джебел. Само с една точка по-малко е вторият в класирането – СУ „Н. Й. Вапцаров“ – Момчилград. Трети стана отборът на ОУ „Н. Й. Вапцаров“ – Звездел, а четвърти ОУ „Васил Левски“ – Равен. 40 млади огнеборци от 4-те отбора премериха сили в 2 дисциплини – „Бойно разгръщане от състезателна пътека“ и „400 метра щафетно бягане с препятствия. Състезанието беше организирано от местната Районна служба „Пожарна безопасност и защита на населението“ /РЗПБЗН/със съдействието на община Момчилград. Надпреварата беше наблюдавана от заместник кметът на общината Мехмед Мехмед, секретарят Бахатдин Ахмедов, и началникът на РЗПБЗН Ваклин Тихов и общинският специалист по спортни дейности Исмет Ахмед. Те връчиха купи и медали на победителите, както и предметни награди на всички участници в състезанието.