Шампионска титла за Микяй Наим от държавното първенство

Шампионска титла спечели състезателят на СК по борба Микяй Наим от Държавното лично първенство по свободна борба за мъжe. То се проведе на 17 и 18 февруари в Сливен. Микяй се състезава в категория 57 кг. и бе обявен за най-резултатен участник в турнира.

С медал от държавното първенство се върна и Енгин Исмаил. В категория 79 кг. той спечели сребърно отличие. Друг състезател на СК по борба - Димитър Иванов завоюва бронзовия медал в категорията 65 кг. Още двама местни борци стигнаха до медали, но загубиха срещите. Веселин Петров /70 кг./ и Мирослав Иванов/79 кг./  се класираха на пето място в своите категории.

В края на февруари и през март борци от Димитровград ще участват в силни турнири. От 23 до 25  февруари Микяй Наим и Димитър Иванов ще вземат участие в международния турнир за мъже в Киев.  На 28 февруари Салим Наим като треньор на националния отбор и Веселин Петров заминават за участие в два турнира в Русия. Първият е за юноши в Якутск , а вторият за мъже в Улан Уде.

Източник: Dimitrovgrad.bgvesti.NET