Левски разби Раковски и продължава напред за Купата

Изображение 1 от 6

Волейболистките на Левски надиграха категорично като гости Раковски (Димитровград) с 3:0 (25:17, 25:16, 25:18) в мач от четвъртфиналите в турнира за Купата на България при жените, който бе изигран в димитровградската зала "Младост".

Така "сините" се класираха за участие във финалната четворка на турнира, която ще се проведе след приключване на финалния плейоф в НВЛ-жени.

Състезателките на Кристиян Михайлов доминираха през по-голямата част от времето. Единствено в третия гейм домакините поведоха, но след това позволиха на съперника да изравни. Резултатът се обърна и столичният тим се поздрави с чист успех.

Най-резултатна бе Мария Йорданова с 16 точки (1 ас), 13 точки добави Вангелия Рачковска (1 ас, 1 блокада). С 10 точки завърши Кристиана Петрова (1 ас, 2 блокади). За Раковски Златина Друмева приключи с 10 точки (2 блокади).

Източник: bgvolleyball.com