Григор Димитров отпадна в четвъртия кръг на "Ролан Гарос"

Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна в четвъртия кръг на Откритото първенство на Франция.
Поставеният под номер 18 Димитров загуби от петият в схемата Стефанос Циципас (Гърция) с 3:6, 6:7(9), 2:6 след 2:26 часа игра.

Хасковлията стартира лошо мача и след ранен пробив допусна изоставане от 0:3 гейма, което се оказа решаващо за изхода на първия сет.

Втората част беше много оспорвана и стигна до тайбрек. В него Димитров пропусна два сетбола при 8:7 и при 9:8 точки, а с три поредни разигравания Циципас стигна до успеха.

В третата част гъркът отново набързо дръпна с 3:0, а след това затвори мача с нов пробив.

Димитров допусна цели 53 непредизвикани грешки срещу 30 на съперника, като не успя да стигне до нито един брейк в мача от трите си шанса.

В първия си четвъртфинал на "Ролан Гарос" Циципас ще срещне поставения под номер 13 руснак Андрей Рубльов, който елиминира унгареца Мартон Фучович с 6:7(4), 7:5, 6:4, 7:6(3).

Източник: Haskovo.NET