Бронзови отличия за грациите на Яна Михайлова на Държавното по естетическа гимнастика

Изображение 1 от 6

Два бронзови медала завоюваха грациите на треньорката Яна Михайлова на Държавно първенство по Естетическа групова гимнастика, което се проведе в зала „София“ през уикенда.

Спортен клуб "Афродита", в чийто състав участват гимнастички от Димитровград и Хасково, се включи в късата програма на състезанието с 3 отбора.

На 17-ото издание на първенството с бронзови медали са 10-12-годишните и 1-ви отбор на участничките от "Афродита" във възрастовата група 12-14 г. Вторият отбор в тази възраст се класира на 4-то място.

В дългата програма спортният клуб се включи с 2 отбора.

Отборът на 10-12 години се класира на 4-то място. Отборът във възрастовата група 8-10 години е на 5-то място, като това класиране се отчита от ръководството на клуба като много добро представяне, тъй като за 6-те момичета от този отбор това е първото участие на Държавно първенство.