"Арда" отстрани "Етър" от надпреварата за Купата на България пред неговата публика

Арда (Кърджали) продължава в следващата фаза на турнира за Купата на България. Отборът на Николай Киров надигра с 1:0 Етър в сблъсък от 1/8-финалите. В герой за гостите се превърна Иван Тилев, който заби единственото попадение във Велико Търново.

Първият удар дойде в 9-ата минута, когато Румен Руменов отправи шут, но халфът не успя да затрудни стража на домакините.

В 20-ата минута Кольо Станев също опита късмета си, но кълбото излезе в аут.

В 33-ата минута футболистите на Николай Киров стигнаха до първия гол в срещата. Иван Коконов центрира, където Анатоли Господинов изби, но кълбото попадна в Иван Тилев, който заби топката във вратата на Етър.

Второто полувреме започна добре за "виолетовите". В 48-ата минута Станев проби отдясно и центрира към Милчо Ангелов, но нападателят стреля на сантиметри от целта.

в 72-ата минута резервата Симеон Мечев от удобна позиция стреля, но твърде слабо, за да затрудни Иван Караджов.

До края на срещата домакинте се опитаха да стигнат до гол, но защитата на "сините" се справи и заслужено футболистите на Арда продължават смело към 1/4-финалите за Купата на България.

ЕТЪР - АРДА 0:1

0:1 Иван Тилев (33)

Стартови състави:

Етър: 13. Господинов, 83. Ферейра, 44. Кацаров, 20. Пехливанов, 71. Филипов, 3. Чембърс, 70, Станев, 22. Кнеживич, 26. Иванов, 18. Фемия, 7. Ангелов

Арда: 12. Караджов, 4. Стоев, 8. Желев, 11. Георгиев, 13. Таравел, 17. Коконов, 19. Руменов, 20. Лозев, 33. Тилев, 80. Котев, 98. Йорданов