Куп медали за димитровградските деца от Националните ученически състезания по корабомоделизъм

Изображение 1 от 3

От 4 до 6 Юни 2021 г. в град Харманли се проведоха Националните ученически състезания по корабомоделен спорт. Мероприятието беше организирано от Министерството на образованието, Национален дворец на децата, Община Харманли и Спортен клуб "Емил Димитров".

От клуба по корабомоделизъм - Димитровград участва пълен отбор в групата от III - IV клас в състав: Владислав Тончев, Теодор Тончев, Алекс Витанов, Симеон Вълев. При втората възрастова група VII - XII клас участва Калоян Господинов.

При много добра организация и условия децата от Димитровград спечелиха 2 златни медала - Теодор Тончев в клас F2A - радиоуправляеми модели - копия до 900 мм. и в клас Мини Еко.

В клас  F2A  второ място и сребърен медал спечели Симеон Вълев и бронзов медал в клас  F4A - радиоуправляеми модели без стенд. Останалите участници от клуба също се представиха много добре като се класираха сред първите шест участника в състезанието.

В отборното класиране в първа възрастова група децата от Димитровград заеха второ място.

Купата беше връчена на децата от господин Коля Панайотов - секретар на Българска Федерация по Корабомоделен Спорт.

В състезанието участваха деца от почти всички лицензирани клубове - 18 на брой от цялата страна.