Юнайтед обърна Волфсбург, Бербо най-добър

Манчестър Юнайтед обърна Волфсбург с 2:1 на "Олд Трафорд" в мач от Група "B" на Шампионската лига.

Срещата започна по-добре за гостите. Българският нападател Димитър Бербатов остана на пейката, но още в средата на първото полувреме замени Майкъл Оуен и шест минути след влизането си в игра намери с пета Валенсия, но той пропусна.

През второто полувреме Волфсбург успя да открие резултата. В 56-ата минута Хасебе намери Дзеко и босненецът с глава преодоля вратаря Кушчак.

Две минути по-късно Жосуе фаулира Андерсон и съдията отсъди пряк свободен удар. Зад топката застана Гигс и след като кълбото рикошира в бранител на гостите влетя в мрежата за 1:1.

Пълния обрат стана в 78-ата минута, когато Бербатов намери Гигс в наказателното поле, той продължи към Карик и той от двадесетина метра покачи за 2:1.

След срещата Бербатов бе оценен като най-добрия играч в мача. "Скай Спортс” му постави оценка осем по десетобалната система.

Същата оценка има Марсел Шефер от Волфсбург. Всички останали футболисти са оценени по-слабо. Българинът се появи на терена в 20-ата минута на срещата на мястото на Майкъл Оуен.

Сайтът goal.com също оцени високо играта на Бербатов, като му постави оценка 7.

В другата среща от групата ЦСКА Москва успя да се наложи над шампиона на Турция Бешикташ с 2:1.