Хасково с трима шампиони от Републиканското по джудо

Изображение 1 от 3

Спортен клуб по джудо -Хасково е с трима шампиони от Държавния шампионат за момчета и момичета и юноши младша възраст, който се проведе на 16 и 17 април в Гоце Делчев.

Шампиони в своите категории станаха Теодор Караколев (30 кг) и Владимир Тодоров (46 кг) при момчетата, а Васил Василев (50 кг) триумфира при юношите младша възраст.

В състезанието се включиха 765 спортисти от 48 клуба.

Хасковските джудисти завоюваха общо 11 медала.

На крачка от най-високото стъпало се наредиха Христо Шулеков (34 кг) и Димитър Тонев (38 кг) при момчетата. Георги Русев (66 кг) и Габриела Славчева (52 кг) са сребърни медалисти при юноши и девойки младша възраст.

С бронзови медали останаха Станимир Ангелов (30кг) и Димитър Даниелов (50 кг) при момчета, и Емо Христов (42 кг) и Джан Октай (73 кг) в „юноши младша възраст“.

На крачка от бронзов медал остана най-малкият участник на клуба в първенството- Димитър Стефанов (26 кг), който зае пето място в класирането.