Поредни медали за димитровградските състезатели по джу-джицу и джудо

На 22 октомври в гр. Бургас се проведе Национална купа по джу-джицу за деца и юноши. В състезанието участваха 183 състезателя от шест клуба в страната. Димитровград бе представен от шест състезателя, като медали в категориите си спечелиха Балканската шампионка Ивайла Димитрова, която стана първа в категорията си, Пресиян Господинов, който също стана шампион в своята категория. Първа в категорията си е Изабела Вълева, а втора в своята категория е Иванина Жекова.

На 23 октомври 19 деца от СК Джудо Димитровград положиха изпити за степен в кю - дан система. Тренировките в клуба продължават на пълни обороти през зимата, като предстоят състезания по джудо през месец ноември. В клуба тренират деца от 4 до 18-годишна възраст. В момента тренировките се водят от петима треньори. Желаещите да научат нещо повече за джудо, самбо и джу-джицу могат да се включат в тренировките на клуба. Информация може да получите на страницата във Фейсбук  - Джудо, Самбо и джу-джицу Димитровград.