Емануил Иванов е републикански шампион по карате киокушин, върви по стъпките на брат си Златин

Изображение 1 от 2

Емануил Иванов грабна републиканската титла на първенството по карате киокушин. След  4 битки, в които постигна безапелационни победи, той спечели  златото между 12-те участници  в групата на децата до 12 години, до 45 кг.

Това е вторият републикански шампион в семейство Иванови за по-малко от месец. Само преди 20-тина дни баткото – Златин Иванов – стана първи в жестоката  конкуренция на 16 младежи до 18 години, в категория до 75 кг. Освен титлата, той завоюва квота за европейското първенство. На финала Златин надви настоящия европейски вицешампион, лишавайки го от правото да участва в предстоящото издание на състезанието. До момента Златин има 4 републикански титли.

Емануил и Златин тренират в пловдивския клуб „Тракия“ под ръководството на шихан Валери Димитров,  но и двамата са направили първите си стъпки на татамито при Драган Драганов в първомайския клуб „Шампион“.