Испанец донесе медал на свиленградския клуб по бокс „Армата“

Изображение 1 от 5

С два медала и две пети места приключи участието си на Държавното първенство по бокс свиленградският клуб „Армата“.

Интересното в случая е, че треньорът Людмил Димитров бе заложил на трима испанци в битката за медалите при мъжете.

От тях единствено Еди Рафаел Рейносо стигна до отличията. Испанецът се класира на трето място в категория до 80 кг. Рейносо започна с успех над Стелиян Страхилов от „Добруджа“, но на полуфиналите отстъпи пред вицешампиона Николай Дишков от „Победа“.

На петите места в своите категории завършиха Диего Хосе Бермео (67) и Кларк Довал (75).

Шампионка при жените на първенството в Перник стана бившата състезателка на БК „Севдалин Василев“ Силвия Димова. В категория + 81 кг боксьорката на „Армата“ (Свиленград) записа две победи. На полуфиналите спечели срещу Десислава Паунова от „Локомотив“ (София), а на финала се наложи над Теодора Станева от „Олимпия“ (Разград).

„Доволен съм от представянето на състезателите. Следващата година ще имаме още повече успехи. Подготвил съм още много изненади“, коментира треньора Людмил Димитров.