Левски мина през ада, но отиде на плейофите

Левски спечели по разгромен, но нервен начин срещата реванш срещу Калмар. „

Сините победиха с 5:2 на стадион „Георги Аспарухов” пред 15 000 зрители, които обаче трябваше да треперят в края на срещата.

Българите бяха абсолютни господари на терена през първата част, но липсата на сработеност едва не ги изхвърли от турнира през втората част.

Два гола на Гара Дембеле, два на резервата Иса и един на Дани Младенов подпечаха класирането на плейофите в Лига Европа.

Сините уж си свършиха работата още през първото полувреме, когато вкараха две от попаденията си след флангови атаки отляво.

Първо Дембеле се разписа в 12-ата минута, а в 33-ата крилото Младенов удвои. В началото на втората част левскарите се дръпнаха, но после пак вдигнаха оборотите, за да отбележат третия си гол чрез Дембеле. Внезапно „сините” бяха попарени от два гола на шведския отбор след 80-ата минута, което ги накара да треперят. Резервата Иса обаче взе нещата в свои ръце и с още внесе спокойствие у феновете на домакините с два гола в добавеното време.

Така Левски чака днешния жребий за плейофите на Лига Европа, който е с начален час 14:30.

ЛЕВСКИ – КАЛМАР 5:2 (6:3)

12’ Дембеле (1:0)

33’ Младенов (2:0)

70’ Дембеле (3:0)

82’ Йохансон (3:1)

84’ Ериксон (3:2)