България с минимални шансове за излизане от групата

Шансовете на българския национален отбор по волейбол да се класира за полуфиналите на Световната лига остават живи дори след катастрофалната загуба от Аржентина. Възпитаниците на Радо Стойчев може и да излезнат от групата, тъй като късно снощи Италия отвя домакините от Полша също с 3:0 гейма.

За да се класират на полуфиналите, "трикольорите" трябва на всяка цена да бият днес италианците с 3:0 или 3:1 гейма. В същото време обаче Полша трябва да загуби от Аржентина с какъвто и да е резултат.

Така "гаучосите" ще станат първи в групата, а България ще остане 2-ра с 4 точки, след като снощи спечели една точка от "Дружина полска".

Мачовете Италия - България и Полша - Аржентина са днес съответно от 18:15 и 21:00 часа българско време.