Бразилия отнесе Еквадор с 4:2

След разочароващото си представяне в първите си два мача на "Копа Америка", Бразилия най-сетне се събуди и се наложи с 4:2 над Еквадор в последния си мач от Група "В" на турнира.

Всички 6 гола в мача бяха отбелязани от трима футболисти. Първо в 28-ата минута нападателят на Милан Алешандре Пато откри, а в 39-ата Фелипе Кайседо възстанови статутквото. Така завърши и първата част.

Само четири минути след подновяването на играта Неймар отново даде преднина на "кариоките", но в 59-ата Кайседо отбеляза своя втори гол в мача. В 61-ата Пато отново се разписа, а в 72-ата Неймар оформи крайното 4:2.

Всички 1/4-финални двойки на "Копа Америка":

Колумбия - Перу

Аржентина - Уругвай

Бразилия - Парагвай

Чили - Венецуела

Победителят от двойката Колумбия - Перу ще играе на полуфиналите с домакина Аржентина или Уругвай, а спечелилият сблъсъка Бразилия - Парагвай ще спори за място на финала с Чили или Венецуела.