Без Бербатов, Юнайтед размаза Сиатъл Саундърс

Английският първенец Манчестър Юнайтед разгроми със 7:0 американския Сиатъл Саундърс в мач от своето турне отвъд Океана. В проверката участие не взе топреализаторът на Висшата лига за изминалия сезон - Димитър Бербатов, тъй като нападателят на "червените дяволи" е с лека травма.

На полувреме Юнайтед се оттегли с аванс от само един гол, когато Майкъл Оуен отбеляза резултата.

През втората част влязоха резерви като Рууни, Жи-Сун Парк и Маме Бирам Диуф, като последния се разписа само 4 минути след подновяването на играта. Рууни заби попаденията си в 51-та, 69-та и 72-та минути, докато Парк и Габриел Обертан също вкараха по едно попадение.

До края на своето турне 19-кратните шампиони на Англия ще изиграят още 3 мача: срещу Чикаго Файър; срещу сборен отбор на Мейджър сокър лийг, а кулминацията ще е на 30-и юли, когато хората на сър Алекс Фъргюсън ще се изправят срещу колоса Барселона. Именно испанците победиха "дяволите" на финала в Шампионската лига в края на месец май.